Badanie dronem termowizyjnym

Pomiar obciążenia cieplnego kamerą termowizyjną

Czystegrzanie.pl wykonuje pomiar termowizyjny za pomocą drona. Badanie pomiaru obciążenia cieplnego, to audyt, dzięki któremu przy użyciu drona, możemy zeskanować budynek z lotu ptaka. Termografia to pozyskiwanie danych za pomocą optycznego narzędzia do pomiaru promieniowania termicznego. Pozyskane informacje pomogą nam w stworzeniu raportu, który pomoże w określeniu najwyższych i najniższych temperatur oraz miejsc w których zarejestrowane zostaną ubytki ciepła.

Korzyści z badania dronem

Powyższe informacje pomagają stwierdzić, w jakim stopniu przeprowadzić termomodernizację budynku oraz czy np. uszczelnić okna. Sugeruje się wykonanie takiego pomiaru, kiedy planujemy przeprowadzić docieplenie budynków. Część programów dotacyjnych do odnawialnych źródeł energii wymaga, aby przeprowadzić takie badanie pomiarowe, aby zakwalifikować się na grant do powietrznej pompy ciepła do C.O. lub C.U.W (np. bielski program dotacji)

Inwestycja w poprawę izolacji

Badanie pomiaru obciążenia cieplnego, to bardzo pomocne narzędzie, które pomaga stwierdzić stan techniczny budynku i zaplanować jego uszczelnienie. Dzięki niemu dowiemy się jaki jest poziom wilgoci oraz czy konstrukcja budynku jest w dobrym stanie. Warto z niego skorzystać, ponieważ potrafi wykryć wady budynku, których nie widać gołym okiem. W przypadku odnawialnych źródeł energii odpowiednie ocieplenie domu bez strat ciepła jest kluczowe, ponieważ inwestycje w wytwarzanie zielonej energii są kosztowne. Bezcelowe byłoby inwestowanie w takie formy ogrzewania domu, których efekty byłyby tracone. Nasza firma ma w ofercie badanie termowizyjne, na podstawie którego tworzymy raport wszystkich parametrów, które potrzebujemy do dalszych prac, poprzedzających inwestycje w ogrzewanie domu.

Pomiar obciążenia cieplnego kamerą termowizyjną
Kategoria wpisu:Co u nas słychać?
Tagi: #badanie-dronem #termowizja #audyt-cieplny-budynku #badania-termoizolacyjne

Podziel się informacjami z innymi:

coppy link Dodaj zakładkę Google bookmarks meesenger skipi
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.