Lista grantobiorców OZE dla Bielska Białej

Czym jest falownik?

Ogłoszenie listy grantobiorców OZE dla Bielska Białej

W dniu dzisiejszym została ogłoszona lista grantobiorców w programie dofinansowania Odnawialnych Źródeł Energii dla mieszkańców Bielska Białej. Lista została utworzina w oparciu o weryfikację formalną i ocenę merytoryczna złożonych deklaracji i proces ten został zakończony. Przypominamy, że nabór wniosków trwał od 7 września do 7 października bieżącego roku. Dotacje obejmują dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej powyżej 4 kW, kolektorów słonecznych i pomp ciepła do C.W.U lub do C. O. I C.W.U. Zadeklarowane wnioski dawały możliwość inwestycji w jedną, dwie lub trzy mikro instalacje. Wnioski zostały zinterpretowane wg punktacji i do wyczerpania ilości danego rodzaju instalacji.

Jak szukać się na liście?

Przedstawiamy poniżej dwie listy grantobiorców programu. Pierwsza lista jest ułożona w kolejności przydzielenia grantu, oznacza to, że wnioski te uzyskały najwyższą punktację sumarycznie i zostały zgłoszone w w odpowiednim terminie (kolejność zgłoszeń była brana pod uwagę w drugiej kolejności po podsumowaniu ilości punktów). Lista liczy 664 miejsca, ponieważ tyle instalacji dostanie granty. Każdy wniosek ma przydzielony ID złożonej deklaracji, który wnioskodawcy otrzymali na maila, który podali w deklaracji. Aby ułatwić szukanie swojego wniosku, została udostępniona druga lista z kolejnością alfabetyczną numerów wniosków. Do każdego numeru wniosku jest przyporządkowany jego numer kolejności zakwalifikowania do projektu z listy głównej. Jeżeli Państwa nr wniosku nie widnieje na żadnej z list, oznacza się to, że znalazł się on automatycznie na liście rezerwowej.

Podpisanie umowy o udzielenie grantu

Jeżeli nasz wniosek znajduje się na liście, to kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o powierzenie grantu z operatorem projektu. Wzór takiej umowy będzie dostępny w najbliższych dnia w dokumentach do pobrania na stronie operatora, a już dzisiaj widnieje w uchwale rady miejskiej z dn. 25 sierpnia 2020 dostępnej w zakładce dokumenty. Przed podpisywaniem umowy o powierzenie grantu weryfikacji zostają poddane następujące dokumenty: niezaleganie z należnościami wobec miasta Bielsko Biała, które bada Wydział Dochodów Budżetowy Urzędu Miejskiego, brak podstaw do wykluczenia z art. 207 ustawy o finansach publicznych, bada Ministerstwo Finansów, a na końcu spełnienie warunków obciążenia stratami ciepła. To ostatnie dotyczy tylko inwestycji w pompę ciepła do C.O. i C.U.W. dla budynków oddanych do użytku przed 1990 rokiem.

Harmonogram podpisywania umów dotacyjnych

Pozytywnie zweryfikowane wnioski trafią do harmonogramu podpisywania umów dotacyjnych, który zostanie opublikowany na stronie operatora. Będzie on zawierał daty i godziny zaplanowane dla podpisania umów. Jeżeli jakiś termin nie będzie możliwy do zrealizowania dla grantobiorcy, będzie istniała możliwość zmiany daty. Umowy będą podpisywane w miejscu składania deklaracji czyli w biurze obsługi klienta na Armii Krajowej 220. Przypominamy, że dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w Bielsku Białej zakłada zwrot do 95 % kosztów kwalifikowanych jednak przy założeniu limitów wydatków na fotowoltaikę do 14500 złotych, pompy ciepła do C.U.W. 7000 złotych, pompy do C.O. i C.U.W. ze zwrotem do 28500 złotych i solarów do 9500 złotych.

Lista rezerwowa

Lista podstawowa będzie uzupełniana wnioskami z listy rezerwowej, kiedy nastąpi rezygnacja grantobiorców z listy podstawowej. Uzupełnienie będzie wyglądało następująco, jeśli z listy podstawowej zwolni się miejsce np. na instalację fotowoltaiczną i kolektory, z listy rezerwowej zostanie wybrana pierwsza osoba, która też starała się analogicznie o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych. Tak samo, jeżeli ktoś się starał o dofinansowanie tylko jednego źródła oze i zrezygnował z obecności na liście podstawowej, to wtedy z listy rezerwowej zostaje przeniesiona na listę podstawową osoba, która starała się o jedno źródło oze. Każda rezygnacja z udziału w dofinansowaniu, musi być potwierdzona na wniosku o rezygnację. Aktualizacje listy podstawowej o wnioski z listy rezerwowej będą podawane do wiadomości w zakładce aktualizacje, a osoby z listy rezerwowej powinny śledzić zmiany.

Kategoria wpisu:Blog OZE
Tagi: #falowniki #rodzajefalownikow #falownikihuawei #falownikisma #wyborfalownika

Podziel się informacjami z innymi:

coppy link Dodaj zakładkę Google bookmarks meesenger skipi
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.