Fotowoltaika Bielsko-Biała

Doskonałe położenie

Bielsko-Biała to malowniczo położone miasto w województwie śląskim, które leży na wysokości 300 – 400 m. n.p.m. u stóp pasma Beskidu Śląskiego i Małego. Ze względu na bliskość szlaków i stoków narciarskich, sąsiedztwo Szczyrku i Żywca, oraz mnogość atrakcji turystycznych miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników gór.

W obecnym czasie Bielsko-Biała należy do najszybciej rozwijających się terenów Polski. Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura drogowa, oraz nieustająca przebudowa pozostałości po fabrykach włókienniczych które adaptowane są na nowoczesne biurowce i lokale użytkowe sprawia, że miejsce jest bardo atrakcyjne pod względem inwestycji. Dodatkowo Bielsko-Biała jest największym miastem w Euroregionie Beskidy, łączącego pogranicze Polski, Słowacji i Czech.

Odnawialne źródła energii w Bielsku-Białej

Świadomość ekologiczna w tym regionie rośnie w piorunującym tempie. Mieszkańcy pragną, aby miejsce w którym żyją i pracują było czyste i zadbane. Dlatego właśnie coraz większa ilość gospodarstw domowych, jak również przedsiębiorców decyduje się na montaż odnawialnych źródeł energii. Perfekcyjne położenie terenu i dobre nasłonecznienie na stokach górskich stwarzają sprzyjające warunki do instalacji paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo z uwagi na zagrożenie zanieczyszczenia powietrza smogiem coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła oraz ekologiczne kotły.

Dotacje na fotowoltaikę w Bielsku

Obecnie miasto otrzymało dotacje z Unii Europejskiej na instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła dla mieszkańców. Dofinansowanie obejmuje do 95% kosztów netto, jednak nie więcej niż: 14,250.00 zł na montaż instalacji fotowoltaicznych, 9.500 zł na instalacje kolektorów słonecznych, 7,125.00 zł na montaż pomp ciepła powietrznych, 28,500.00 zł dla pomp ciepła gruntowych.

Wnioski będzie można składać w drugiej połowie 2020 roku. Po szczegółowe informację prosimy o kontakt z działem obsługi Klienta firmy CzysteGrzanie.pl.