Fotowoltaika Łodygowice

Kreska

Położenie:

Kreska

Gmina Łodygowice to malowniczy teren położony w Kotlinie Żywieckiej u podnóża Magurki (909 m n.p.m.) i Czupla (933 m n.p.m.). Otoczona jest masywem Beskidu Żywieckiego, Małego i Śląskiego.Gmina leży w powiecie Żywieckim, a w jej skład wchodzą: Łodygowice, Zarzecze, Pietrzykowice i Bierna. Bliskość jeziora Żywieckiego, gór, lasów i mnogość szlaków turystycznych sprawia, że region ten posiada walory turystyczno-rekreacyjne. Dodatkowo świetnie rozbudowana sieć dróg lokalnych stwarza doskonałe warunki dla turystów chcących odwiedzić inne atrakcyjne miejscowości w pobliżu, takie jak Żywiec, czy Szczyrk.

Smog zabija! Szacuje się, że w naszym kraju rocznie z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera 48 tysięcy osób. Problem bezpośrednio powiązany jest z niską emisją, czyli emisją szkodliwych pyłów i gazów powstałych w wyniku nieefektywnego spalania paliw (węgla kamiennego, węgla drzewnego, benzyny, oleju napędowego itp.) w gospodarstwach mieszkalnych oraz przemyśle. Dowodem na to jest radykalne nasilenie zjawiska w sezonie grzewczym.

Teren Żywca leży w południowej Polsce, pięknie położonej Kotlinie Żywieckiej w pobliżu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Niestety, ze względu na położenie ruchy powietrza są tu niewielkie, zimą rzadko wieją wiatry i powietrze stoi. W konsekwencji tego, Żywiec ciągle walczy o czyste powietrze.

Odnawialne źródła energii w Łodygowicach:

Żywiec walczy o czyste powietrze

Atrakcyjne położenie gminy Łodygowice sprawia, iż jest to szczególnie ważny teren pod względem ekologicznym.

Mieszkańcy tego regionu coraz chętniej wybierają ekologiczne rozwiązania i korzystają z odnawialnych źródeł energii takich jak panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, czy pompy ciepła.

Siedziba firmy CzysteGrzanie.pl znajduje się dokładnie w centrum miejscowości Łodygowice. Od wielu lat pomagamy mieszkańcom okolic w wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii, tak aby dbać o naturalne środowisko.

Montaż fotowoltaiki Łodygowice

Nasłonecznienie w Łodygowicach:

Żywiec walczy o czyste powietrze

Wbrew powszechnym opiniom nasłonecznienie w Polsce służy inwestycjom w systemy fotowoltaiczne, bowiem roczna suma nasłonecznienia w naszym kraju wynosi średnio 990 kWh/m2. Położenie Łodygowic w szczególności sprzyja produkcji prądu ze słońca, gdyż wiele gospodarstw domowych usytuowanych jest na dobrze nasłonecznionych zboczach górskich. To właśnie dlatego wielu Klientów decyduje się na montaż ogniw fotowoltaicznych. Ponadto gmina bierze udział w realizacji projektu grantowego „Słoneczna Żywiecczyzna”, dzięki któremu osoby zamieszkujące ten region mogą starać się o dodatkowe dotacje na odnawialne źródła energii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ciągłego wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa.