fotowoltaika Żywiec
881 253 228
792 393 191
Buderus

Instalacje C.O.
Instalacje centralnego ogrzewania

Kreska

W naszym kraju ze względu na zmienność pór roku konieczne jest sezonowe dostarczanie energii cieplej w budynkach. Dla zapewnienia komfortu osobom korzystającym z pomieszczeń mieszkalnych lub przemysłowych temperatura wewnątrz budynków powinna być optymalna. Istnieją dwa główne sposoby dostarczania ciepła. Możliwe jest ogrzewanie pomieszczenia miejscowo, lub cały budynek centralnie.

W przypadku ogrzewania miejscowego skupiamy się na ustawieniu źródła ciepła w przestrzeni, którą chcemy użytkować. W praktyce wygląda to w ten sposób, że każde pomieszczenie wyposażone jest w swoje własne źródło ciepła np. w grzejnik na podczerwień.

Pojęcie ogrzewania centralnego jest nieco bardziej skomplikowane. Polega na ogrzewaniu wielu pomieszczeń z jednego źródła ciepła, które zazwyczaj umieszczone jest w kotłowni, bądź na zewnątrz budynku.

Elementy centralnego ogrzewania to:

Już w momencie rozpoczęcia budowy jesteśmy zmuszeni postanowić jaki system ogrzewania zostanie użyty w budynku. Jest to fundamentalna decyzja mająca wpływ na zakres wykonywanych robót. Aby pomóc w podjęciu decyzji przedstawiamy listę zalet i wad centralnego ogrzewania.

Zalety C.O.

Wady C.O.