Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Kreska

Energia słoneczna jest najczystszą i niewyczerpalną dostępną energią. Słońce dostarcza energii odpowiedzialnej za wszystkie naturalne procesy zachodzące na Ziemi. Mimo olbrzymiej dostępności tej energii, aż do czasów współczesnych nie znano sposobów na efektywne i masowe jej wykorzystanie.

Energię słoneczną, ze względu na sposób jej wykorzystania, możemy podzielić na dwie kategorie: cieplną i świetlną. Energia słoneczna może być bezpośrednio zastosowana do tzw. pasywnego ogrzewania budynków dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań architektonicznych i właściwemu doborowi materiałów budowlanych. Energię słoneczną na ciepło przetwarza się za pomocą termicznych kolektorów słonecznych.

Kolektory słoneczne Beskidy

Energia słoneczna z termicznych kolektorów słonecznych może być wykorzystana do podgrzewu ciepłej wody, wspomagania ogrzewania budynków lub do systemów chłodzenia i klimatyzacji. W niektórych państwach słoneczne systemy podgrzewu ciepłej wody są ustawowym wymogiem Warunków Technicznych Odbioru Budynków Wielorodzinnych (np. Hiszpania, Chiny) jako alternatywa dla standardowego podgrzewu przy zastosowaniu gazu lub prądu elektrycznego.

Kolektory słoneczne żywiecczyzna

Od kilkunastu lat stosowane są płaskie kolektory słoneczne. Ze względu na swoją cenę zdobyły popularność (szczególnie w Europie Zachodniej). Kolektory z rurami próżniowymi stosowane są również od ok. 20 lat. Jednak początkowa duża różnica w cenie skutkowała zastosowaniami tylko w nielicznych instalacjach. W ostatnich latach postęp technologiczny spowodował spadek cen rur próżniowych, co odbiło się gwałtownym wzrostem zapotrzebowania na kolektory z rurami próżniowymi. Ceny kolektorów opartych na rurach próżniowych niewiele różnią się od cen kolektorów płaskich, co przy wyższej sprawności rocznej próżniowych daje poważny wzrost zainteresowania inwestorów kolektorami wykorzystującymi rury próżniowe.

Dzięki stosowaniu energii słonecznej i innych odnawialnych źródeł energii przyczyniamy się do zmniejszenia emisji CO2 spowodowanego spalaniem tradycyjnych paliw kopalnych przede wszystkim węgla i ropy naftowej.

Kolektory słoneczne Łodygowice

Kolektory słoneczne (solary)

Solary

Kolektory słoneczne, dzięki promieniowaniu, przetwarzają darmową energię słoneczną na ciepło, wykorzystywane do podgrzania wody użytkowej, basenowej lub do wspomagania niskotemperaturowych systemów centralnego ogrzewania. To proste i ekonomiczne rozwiązanie, popularne w domach jedno i wielorodzinnych, hotelach, pensjonatach i obiektach użyteczności publicznej. Odpowiednio dobrany zestaw solarny może przynieść nawet 70% oszczędności na rachunkach za ciepłą wodę przez większą część roku, a prawidłowo wykonana instalacja jest praktycznie bezobsługowa i bezpieczna w użytkowaniu.

Kolektory słoneczne Tychy

Sterownik solarny ST-402N

Solary

Termoregulator typu ST-402N jest przeznaczony do obsługi instalacji kolektorów słonecznych i różnych konfiguracji układu. Urządzenie steruje pracą pomp kolektorowych na podstawie pomiaru temperatur kolektorów oraz temperatury zbiornika akumulacyjnego (dwóch zbiorników).

Opcjonalnie jest możliwość podłączenia dodatkowego urządzenia: pompy cyrkulacyjnej, grzałki elektrycznej lub podania sygnału do kotła c.o. w celu jego rozpalenia. Sterowanie pompą cyrkulacyjną oraz podawanie sygnału rozpalania kotła c.o. jest możliwe bezpośrednio ze sterownika. W przypadku sterowania grzałką niezbędny jest dodatkowy przekaźnik sygnału.

Sterownik solarny

Funkcje realizowane przez sterownik:

  • Sterowanie pracą pomp (lub pompy i zaworu).
  • 15 schematów pracy.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem i zamarzaniem kolektora.
  • Możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM i ST-500 ETHERNET.

Wyposażenie sterownika:

  • Duży, przejrzysty, kolorowy wyświetlacz LCD.
  • Czujniki temperatury kolektora i zasobnika ciepła.
  • Obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie oraz niskie temperatury.
Jak działa sterownik solarny
Polski producent kolektorów słonecznych Hewalex
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.