Kotły gazowe

Kreska

Wielu klientów ze względu na ogrom zalet wybiera ogrzewanie gazowe. Jest ekologiczne - charakteryzuje się ono niską emisją szkodliwych dla środowiska substancji. Daje użytkownikom komfort, w postaci czystego domu, jest praktycznie bezobsługowe i pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury.

Podział kotłów gazowych:

Podział kotłów

Piece gazowe cieszą się sporą popularnością, a dzięki dynamicznemu rozwojowi techniki produkcji stają się coraz wydajniejsze.

Kotły zasilane gazem możemy podzielić ze względu na kilka kategorii.

Kotły gazowe

Ze względu na pełnione funkcje:

Kreska
 • jednofunkcyjny (współpracuje z kilkudziesięciolitrowym zasobnikiem, w którym gromadzi się ciepła woda użytkowa
  Piece jednofunkcyjne są instalowane w głównej mierze w domach, w których z ciepłej wody użytkowej korzysta wiele osób jednocześnie. Woda jest wcześniej podgrzewana i magazynowana w zasobniku, co wpływa na komfort przy równoczesnym poborze cwu.
 • dwufunkcyjny (podgrzewa wodę przepływowo)
  Piece dwufunkcyjne podgrzewają wodę w sposób przepływowy na bieżąco, czyli podczas poboru. Zajmują niewiele miejsca, więc są najczęściej instalowane w mieszkaniach. Problem pojawia się przy jednoczesnym poborze ciepłej wody, możliwe wahania temperatur.
Kotły gazowe ŻywiecKotły gazowe Viessmann

Ze względu na sposób montażu:

Kreska
 • Stojące
 • Wiszące

Wybór między kotłem stojącym, a wiszącym zależy przede wszystkim od miejsca w którym chcemy go umieścić. Kotły wiszące są zdecydowanie mniejsze i bardziej kompaktowe, mogą nawet wkomponować się w zabudowę meblową. Polecane są zatem do mieszkań.

Piece stojące są cięższe i potrzebują więcej miejsca, dlatego montuje się je w kotłowniach. Dzięki żeliwnemu wymiennikowi ciepła są bardzo trwałe.

Kotły gazowe Junkers

Ze względu na komorę spalania:

Kreska
 • Z otwartą komorą spalania
  Piec z otwartą komorą spalania czerpie powietrze z pomieszczenia, w którym jest zainstalowany. By zapewnić prawidłową pracę kotła, w tym przypadku, wymagana jest duża ilości powietrza, więc miejsce instalacji powinno zapewniać odpowiednią wentylację.
 • Z zamkniętą komorą spalania
  Kotły z zamkniętą komorą powietrza są nowocześniejsze, a co za tym idzie bardziej bezpieczne. Powietrze doprowadzane jest jednym kanałem z zewnątrz budynku, natomiast drugim kanałem odprowadzane są spaliny. Minimalizuje to zagrożenie zatrucia czadem praktycznie do zera.
Kotły gazowe Bielsko-Biała

Kocioł gazowy kondensacyjny, czy tradycyjny?

Kreska

Piece kondensacyjne wyróżniają się lepszą sprawnością, cichą pracą, wyższymi parametrami technicznymi i eleganckim wyglądem. Część energii cieplnej z pary wodnej jest odzyskiwana, co przekłada się na mniejsze zużycie gazu. Dzięki temu wydajność kotła kondensacyjnego wynosi ponad 100%. W porównaniu z piecami tradycyjnymi ich cena jest jednak znacznie wyższa. Nie mniej jednak uwzględniając rosnące ceny gazu, koszt instalacji pieca kondensacyjnego zwraca się po ok 4-6 latach.

Kocioł kondensacyjny
Centralne ogrzewanie w oparciu o rozwiązania firmy Junkers
Producent kotłów gazowych Viessmann
Buderus- Ogrzewanie, technika grzewcza, producent kotłów
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.