Podczerwień

Kreska

Zaufaj wiedzy zaczerpniętej z natury, ogrzej swój dom w zgodzie z naturą i jej bezkonkurencyjnymi siłami dzięki zastosowaniu nowych systemów ogrzewania podczerwienią ICONIC.

Słońce i ogień są naturalnymi źródłami promieniowania podczerwonego, odczuwanego w postaci przyjemnego ciepła nawet wtedy, gdy temperatura powietrza jest ujemna - podobnie działają grzejniki na podczerwień. Jest to odpowiednik najbardziej naturalnej formy, jaką znamy - ciepła ze słońca.

Często słyszymy słowo promieniowanie i automatycznie kojarzymy je ze szkodliwością, ale w rzeczywistości promieniowanie to tylko proces emisji energii. Podobnie jak promieniowanie widzialne, promieniowanie podczerwone jest w 100% bezpieczne i nawet nasze własne ciała emitują promieniowanie podczerwone (dzięki czemu śmigłowce poszukiwawcze i ratownicze mogą na przykład znaleźć zagubionych podróżników w nocy). 50% docierającego do Ziemi promieniowania słonecznego stanowią promienie podczerwone, niemające nic wspólnego ze szkodliwym promieniowaniem UV.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zasad działaniawysoce wydajnych systemów ogrzewania podczerwienią Heat4All ICONIC.

Systemy ogrzewania podczerwienią

Zasady działania

Kreska

Konwencjonalne ogrzewanie w domu działa poprzez ogrzanie powietrza wokół ciebie.

Kiedy grzejnik się nagrzewa, ogrzewa powietrze bezpośrednio wokół niego, które następnie rozszerza się i unosi. Gdy gorące powietrze unosi się, wytwarza za sobą próżnię, która przyciąga i w tym samym czasie ogrzewa zimniejsze powietrze. Gdy gorące powietrze zaczyna się ochładzać, spada z powrotem na poziom podłogi. To zimne powietrze jest ponownie podgrzewane i proces ten powtarza się - jest to znane jako ogrzewanie konwekcyjne. Ten proces powoduje ruch cząsteczek kurzu w powietrzu, a także przyczynia się do wysuszenia powietrza. Takiezjawisko nie ma miejsca w przypadku ogrzewania podczerwienią, a więc docenią je alergicy.

Dzięki wykorzystaniu energii promieniowania, która przemieszcza się w przestrzeni w formie fal elektromagnetycznych, w ogrzewaniu na podczerwień przesył energii nie jest zależny od powietrza (tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego ogrzewania).

Energia podczerwieni zamienia się w ciepło dopiero w momencie jej absorpcji przez przedmioty z otoczenia lub żywe organizmy.

Nośnikami ciepła przy ogrzewaniu podczerwienią są więc wszystkie powierzchnie, które ograniczają pomieszczenie takie jak np. ściany, przedmioty, które się w nim znajdują oraz ludzie. Jako że to ciała stałe są źródłem ciepła, temperatura w pomieszczeniach ogrzewanych przy pomocy promieniowania, jest bardzo mało zróżnicowana.

Pomimo możliwości zakupu promienników podczerwieni na gaz, olej i paliwo stałe, zalecamy stosowanie elektrycznych paneli na podczerwień w domu, ponieważ nie trzeba integrować żadnych instalacji rurowych ani magazynów paliwa podczas instalacji paneli. Nie ma również bezpośrednich emisji związanych z korzystaniem z paneli elektrycznych (a jeśli używasz ich w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, uzyskujesz w 100% bezemisyjne ogrzewanie). Można je również umieścić wysoko na ścianach lub suficie, dzięki czemu łatwo będzie trzymać je z dala od zwierząt domowych i dzieci (są tak ciepłe jak standardowy grzejnik).

Odnawialne Źródła Energii

Zalety ogrzewania podczerwienią

Kreska
 • Systemy ogrzewania podczerwienią charakteryzują się do 70 % niższymi kosztami zakupu niż powszechnie stosowane systemy ogrzewania.
 • Urządzenia są kompaktowe i można je zaprojektować tak, aby zapewniały inną funkcję, taką jak lustro w łazience, co pomaga zaoszczędzić miejsce.
 • Ponieważ promienniki podczerwieni ogrzewają stałe obiekty w domu, takie jak ściany, zapobiegają gromadzeniu się wilgoci na tych powierzchniach, a tym samym hamują rozprzestrzenianie się pleśni.
 • Nie wymaga konserwacji.
 • Grzejniki te są bezemisyjne (tzn. ich paliwo nie jest spalane), a jeśli są używane w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak fotowoltaika, wytwarzasz 100% czystego ciepła.
 • Sposób, w jaki grzejniki te ogrzewają pomieszczenie, jest bardziej wydajny niż konwencjonalne grzejniki konwekcyjne, dzięki czemu ich eksploatacja jest bardziej opłacalna.
 • Promienniki podczerwieni ogrzewają ciała stałe, dlatego jeśli pomieszczenie jest wietrzone lub drzwi są otwarte, ciała stałe zatrzymują ciepło, utrzymując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.
 • Promieniowanie podczerwone jonizuje ujemnie powietrze co przekłada się na lepsze samopoczucie osób przebywających w takich pomieszczeniach.
 • System łatwy do samodzielnego montażu.
 • Systemy ogrzewania podczerwienią można bardzo prosto przemontować i zamontować w innym dowolnym miejscu - dzięki czemu przeprowadzka, lub nowe biuro przestaje być problemem.

Obszary zastosowań ogrzewania podczerwienią

Kreska
 1. Gospodarstwo domowe:
  • Nowy dom - propozycja ogrzewania domu bez żadnych dodatkowych instalacji ani pieca - wystarczy podłączyć i gotowe.
  • Remont - bez konieczności wymiany starych rur, bez zakupu nowego kotła.
  • Stare budownictwo - koszty ogrzewania z roku na rok rosną, a izolacja cieplna dużo kosztuje? Rozwiązaniem jest ogrzewanie na podczerwień!
 2. Biura / magazyny / hotele / domki wczasowe
  Często praca odbywa się tylko w określonych częściach biura czy hali. Maszyny i materiały nie potrzebują ogrzewania. Hale magazynowe są często bardzo wysokie i źle wyizolowane. Inwestuje się dużo pieniędzy w ogrzewanie, pomimo tego ciepłe powietrze unosi się i ucieka przez dach. Z takimi problemem nie poradzą sobie konwencjonalne systemy grzewcze. Rozwiązaniem jest ogrzewanie na podczerwień!!
 3. Ogrzewanie dodatkowe
  Należysz do typu „zmarzlucha”? Pomimo 20 stopni w pomieszczeniu Tobie nadal jest zimno? Poznaj technologię ogrzewania podczerwienią, której ciepło ogrzeje Cię od środka.
 4. Łazienka
  Codziennie przebywamy w łazience zaledwie ok 30min - ogrzewamy ją natomiast cały czas. Nasze grzejniki to rozwiązanie dla oszczędnych! Wystarczy włączyć je na kilka minut przed planowaną kąpielą, by już wkrótce cieszyć się przyjemnym ciepłem. Nie masz miejsca w łazience? Zastosuj grzejniki w formie lustra lub wieszaków na ręczniki.
 5. Inne miejsca zastosowań: ogrody zimowe, garaże, tarasy, piwnice itp.
Ciepło podczerwieni Ciepło podczerwieni – Innowacyjne rozwiązania w Twoim domu
Panele- System ogrzewania podczerwienią

Panele- System ogrzewania podczerwienią

Elegancki, prosty i ekonomiczny. System ogrzewania podczerwienią Heat4All ICONIC Classic wyróżnia się jasną, prostą konstrukcją, eleganckim wykonaniem oraz lekko strukturalną, białą powierzchnią.

zobacz więcej