Kotły elektryczne

Kreska

Wybór odpowiedniego typu urządzenia grzewczego nie należy do najłatwiejszych decyzji, jednak dzięki naszej bogatej ofercie, każdy Klient może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Coraz powszechniejszym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych jest zastosowanie energii elektrycznej. Główną zaletą tego typu technologii jest wygoda użytkowników. Każdego dnia kuchenki i płyty gazowe zastępowane są elektrycznymi i indukcyjnymi. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, zastosowanie energii elektrycznej do celów grzewczych jest bardzo opłacalne.

Kotły elektryczne
Kotły elektryczne Żywiec

Czym są kotły elektryczne?

Czym są kotły elektryczne?

Kotły elektryczne są zaawansowanymi urządzeniami grzewczymi. Ich podstawową chcą jest bezobsługowa praca oraz komfortowa i bezpieczna eksploatacja. Zapewniają czyste i ekologiczne ogrzewanie, nie wydzielają spalin. Kotły elektryczne doskonale nadają się do wykorzystania darmowej energii z instalacji fotowoltaicznej oraz do poprawy komfortu i wspomagania ogrzewania równolegle z kominkiem lub kotłem na paliwo stałe.

Jak działa piec indukcyjny?

Czym są kotły elektryczne?

Piec indukcyjny to innymi słowy piec elektryczny. Wsad pieca jest ogrzewany poprzez przepływ prądów wirowych wzbudzonych poprzez zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Piece indukcyjne dzielą się na rdzeniowe i bezrdzeniowe. Piece rdzeniowe są stosowane w ogrzewaniu domów. Mają w sobie rdzeń magnetyczny i są zasilane prądem przemiennym o małej częstotliwości. Co istotne, ogrzewany płyn nie ma bezpośredniego kontaktu z elementami podłączonymi do prądu.

Piece indukcyjne osiągają maksymalną temperaturę w okolicach 80-85 stopni Celsjusza.

Piece indukcyjne Żywiec

Zastosowanie kotła indukcyjnego:

Zastosowanie kotła indukcyjnego
  • centralne ogrzewania domów oraz hal i magazynów,
  • ciepła woda użytkowa (bojler, podgrzewacz wody),
  • sauny,
  • baseny,
  • szklarnie.
Kocioł indukcyjny

Zalety kotłów indukcyjnych:

Zastosowanie kotła indukcyjnego

Podstawową zaletą kotłów indukcyjnych jest brak emisji CO2 do atmosfery. Dzięki temu użytkownik dba o środowisko. Co bardzo istotne, kotłów indukcyjnych używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co w konsekwencji przekłada się na oszczędności w budżecie domowym. Kolejną zaletą jest brak grzałki, występującej w standardowych urządzeniach grzewczych (która powoduje twardnienie wody). W takim rozwiązaniu woda zostaje ogrzewana za pomocą zasady indukcji elektromagnetycznej. Kotły indukcyjne są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Dla Klientów posiadających już instalacje grzewczą szczególnie ważną zaletą jest łatwość instalacji. Można je podłączyć do instalacji C.O. i C.U.W. beż przeróbek obecnej instalacji, oraz łączyć z dowolnym systemem grzewczym. Przy użytkowaniu kotłów indukcyjnych nie ma potrzeby posiadania kominów i kotłowni oraz magazynowania paliwa. Zajmują mało miejsca, a podczas pracy praktycznie wcale nie wytwarzają hałasu. Są praktycznie bezobsługowe.

Żywotność kotła indukcyjnego:

Żywotność kotła indukcyjnego

Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że kocioł indukcyjny przetrwa co najmniej 30 lat. Zwrot z inwestycji szacuje się średnio po upływie 5 lat czynnego użytkowania.

Indukcyjny kocioł grzewczy
Kospel- Elektryczne kotły CO
Pereko- Producent kotłów, piece co, kotły grzewcze
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.