Oficjalny wykonawca OZE Bielsko-Biała

Kreska

7 września wystartował program dofinansowania do fotowoltaiki i innych Odnawialnych Źródeł Energii w Bielsku Białej (OZE). Nabór wniosków będzie trwał przez miesiąc do 7 października, a mieszkańcy będą mogli skorzystać ze sporych dopłat do mikro instalacji pv, pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Z dotacji będzie mogło skorzystać ok. 1000 gospodarstw domowych, wśród domów jednorodzinnych.

Oficjalny wykonawca OZE Bielsko-Biała

Kwoty dotacji w projekcie OZE w Bielsku Białej?

Kreska

Fotowoltaikę można wykonać w ramach programu z ponad 14 tysięcznym zwrotem kosztów. Najwyższe dofinansowanie dedykowane jest pompom co lub do co i cwu, sięga 28,5 tysiąca złotych (maksymalne kwoty dla kolektorów to 9,5 tysiąca złotych, a pompa ciepłą do cwu to ponad 7 tysięcy). Wniosek do programu jest jeden i uwzględnia wszystkie rodzaje dotowanych inwestycji, ponieważ każde gospodarstwo domowe może ubiegać się o parę grantów. Ze względu na szeroką ofertę obejmującą wszystkie dotowane instalacje w ramach programu, Czystegranie.pl jest w stanie zaoferować urządzenia dla każdego grantu uwzględnionego w programie OZE dla Bielska Białej.

Lista wykonawców programu OZE Bielsko:

Kreska

Lista wykonawców w bielskim programie dofinansowań Odnawialnych Źródeł Energii jest oczywiście wzbogacona o naszą firmę. Czystegrzanie.pl to oficjalny wykonawca, który kompleksowo zajmuje się doradztwem dla potencjalnych grantobiorców, w sprawie złożenia dokumentacji do operatora. Oferujemy pomoc w wypełnieniu wniosku, organizujemy badania termowizyjne z wystawieniem dokumentacji dla budynków starszych niż 1990 rok (w przypadku ubiegania się o zwrot z inwestycji w pomy ciepła) oraz wstępny audyt dotyczący aspektów technicznych.

Kryteria

Kreska

O zakwalifikowaniu się na listę grantobiorców decyduje liczba zebranych punktów uwzględniająca kryteria dotyczące mocy i pojemności planowanych inwestycji oraz kolejność zgłoszeń i kompletność wniosków. Pod uwagę będą brane instalacje pv powyżej 4kWp, pompy cwu powyżej 200 l i 2,5 kW mocy oraz inne pomy powyżej 10 kW. Najwięcej punktów można uzyskać za połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, za co dostajemy dodatkowe 20 punktów, a likwidacja starego źródła ciepła, instalując pompę ciepła, zapewnia kolejne 30 punktów.

Proces weryfikacji w programie OZE w Bielsku Białej:

Kreska

Generalnie program zakłada refinansowanie poniesionych przez grantobiorców kosztów do 95 procent, jednak narzucone limity kwotowe pozwalają na taki zwrot tylko w przypadku najmniejszych instalacji. Z drugiej strony im większa i bardziej rozbudowana inwestycja, np. o dwa lub trzy źródła OZE, tym większa szansa na pozytywne przejście procesu weryfikacji, ale ze względu na sztywne limity zwrotów kosztów, realnie te dotacje wyniosą mniej niż 95 procent dofinansowania. Ostateczna lista uczestników programu zostanie opublikowana na przełomie października i listopada. Mamy nadzieję, że biorąc pod uwagę nasze doświadczenie przy programach dotacyjnych z innych miast oraz grantów ogólnopolskich, będziemy atrakcyjnym wykonawcą dla grantobiorców z Bielska Białej.

Kategoria wpisu:Aktualność
Tagi: #ozebielsko #dotacjebielsko #niskaemisja #Wykonawcaozebielsko #fotowoltaikabielsko

Podziel się informacjami z innymi:

Kreska
coppy link Dodaj zakładkę Google bookmarks meesenger skipi
Chcesz płacić mniej za rachunki lub nie mieć ich wcale? Zostaw swój numer, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb.

Zadzwoń
Pokażemy Ci drogę, którą trzeba iść, pomożemy zrobić pierwszy krok i dalej pójdziemy razem.